Szamba betonowe

Trzy podstawowe rodzaje szamb betonowych

Pomimo ciągłego rozwoju infrastruktury ściekowej, w dalszym ciągu jednak wielu właścicieli posesji prywatnych jest zmuszanych do gromadzenia nieczystości w przydomowych szambach. Takie zbiorniki mogą być wykonane z różnych materiałów, począwszy od tworzyw sztucznych aż po konstrukcje betonowe. W przypadku, gdy wolimy skorzystać z rozwiązania betonowego, najczęściej mamy do wyboru trzy sposoby budowy takowego zbiornika. Pierwszym z nich jest kupno gotowego zbiornika. Ich plusem jest duża wytrzymałość, szczelność oraz niska cena.. Tego typu szamba szybko się montuje i nie trzeba ich zakotwić w podłożu. Drugim z rozwiązań, w przypadku budowy szamba betonowego, jest wykorzystanie kręgów. Kupić je można praktycznie w każdej betoniarni, jednak w ogóle nie są szczelne i trudno uzyskać z nich dużą pojemność. Ostatnim rozwiązaniem stosowanym, jest budowanie (zalewanie) szamba betonowego już na miejscu budowy, w tym przypadku istotne jest, aby zajęła się tym profesjonalna firma, która odpowiednio wdroży założenia projektowe i dotyczy ono zbiorników przemysłowych o dużych pojemnościach.

Nasze zbiorniki są również wykorzystywane w rolnictwie na gnojówkę i gnojowicę przy płycie gnojowej, na ścieki z procesu mycia urządzeń udojowych a także coraz częściej na wodę deszczową z rynien do dalszego wykorzystania np. podlewanie warzyw, trawników, mycie samochodów a nawet do prania czy spłuczek w domach mieszkalnych. Można też wykorzystać taki zbiornik na piwnice zakopując go na zewnątrz lub wewnątrz budynku gospodarczego.

Każdy zbiornik na placu jest zalewany wodą celem sprawdzenia szczelności. Beton do produkcji pochodzi ze starego i cieszącego się dobrą renomą zakładu betoniarskiego „WASIK”. 
Posiadamy wszystkie dokumenty potrzebne do odbioru budynku, oraz wymagane do produkcji i sprzedaży przez nadzór budowlany:
 
  • atest higieniczny PZH
  • aprobatę techniczną ITB
  • krajową deklarację zgodności
  • projekty budowlane
  • etykiety ze znakiem „B”